Bhindi Masala – Curry z ketmii jadalnej(okra)

pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi14

pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi1 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi2 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi3 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi4 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi5 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi16 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi17 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi18 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi19 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi20 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi6pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi7 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi8 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi9 pakistanskie_przepisy_ketmia_jadalna_okra_bhindi10

Kolejna wersja potrawy z okry, tym razem smżonej na głębokim oleju a następnie wymieszanej z pysznym aromatycznym sosem. Polecam!

Składniki:

1 kg ketmi jadalnej (okra, bhindi) pkrojona na kawałki
2  cebule, przekrojone w pórka
½ łyżeczki kurkumyPakistanskie_przepisy_kurkuma
1 łyżeczka kminu rzymskiego Pakistanskie_przepisy_kmin
1 łyżeczka mielonej kolendry Pakistanskie_przepisy_kolendra_mielona
1 łyżeczka chili w proszku Pakistanskie_przepisy_papryka_ostra_mielona
2 pomidory, pokrojone w kawałki
Sól do smaku
sok z połówki cytryna do skropienia
4-5  czerwonych/ zielonych papryczki chili, pokrojone w kawałki   OLYMPUS DIGITAL CAMERA
natka kolendry Pakistanskie_przepisy_kolendra

 

 Wykonanie:

Okrę płuczemy, odcinamy i wyrzucamy końcówki, resztę kroimy na kawałki o długości ok. 1-2 cm.

Okrę smżaymy na głębokim oleju ( olej musi być gorący) do uzyskania lekko brązowego koloru. Odcedzamy i kładziemy na reczniku papierowym, aby pozbyć się nadmiaru oleju.  Rozgrzewamy olej w woku i smażymy cebulę do zezłocenia Następnie dodajemy pokrojony pomidory, smażymy przez kolejne 2-3 minut. Dodajemy przyprawy kurkumę, kolendrę, chili w proszku, kmin rzymski, sól, mieszamy. Kiedy pomidory całkowicie sie rozpadną, dodajemy okrę delikatnie mieszamy. Gotujemy okrę pod przykryciem do momentu, aż olej wypłynie na wierzch ok. 5 min. Przed koniec gotowania dodajemy papryczki chili, mieszamy i posypujemy okrę natką kolendry. Podajemy z roti i skrapiamy sokiem z cytryny.

Smacznego 🙂

2 Responses to Bhindi Masala – Curry z ketmii jadalnej(okra)

  1. GRUCA VIOLA says:

    To moje ulubione danie,przepyszne,łatwe,częsty gosc na moim stole.Godne polecenia.Dziękuje za pyszny przepis.pozdrawiam.

  2. magda r says:

    Po dluzszej przerwie w gotowaniu pakistanskich potraw, dzis przyrzadzilam okre wdlg tego przepisu. Wyszla pyszniutka! Polecam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *