Curry z mięsa i żółtego grochu łuskanego chana

 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem33

pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem1 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem2 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem3 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem4 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem5 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem6 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem7 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem8 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem9 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem10 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem11 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem12 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem14 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem15 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem16 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem17 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem18 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem20 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem21 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem22 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem23 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem24 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem25 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem26 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem27 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem28 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem29 pakistanskie_przepisy_chana_gosht_miso_z_zoltym_grochem30

Kolejna propozycja na fantastyczne danie mięsane, tym razem curry z mięsa wraz z  żółtym grochem łuskanym chana w aromatycznym sosie. Potrawa jest łatwa do wykonania, aromatyczna i  bardzo sycąca. Polecam !

Składniki:

1/2 kg koźliny lub baraniny z kością, w kawałkach
1/2 szkl żółtego grochu łuskanego chana ( moczony w wodzie przez 1 godz)
1 duża cebula, pokrojona w piórka
1 duży pomidory, pokrojony w kawałki
1/2 łyżeczki kminu rzymskiego Pakistanskie_przepisy_kmin
1 łyżeczka chili w proszku Pakistanskie_przepisy_papryka_ostra_mielona
1 łyżeczka startego swieżego imbir
1 łyżeczka startego swieżego czosnek
1 łyżeczka  kolendry w proszku Pakistanskie_przepisy_kolendra_mielona
¼ łyżeczki kurkumy w proszku Pakistanskie_przepisy_kurkuma
1/2 łyżeczki ziaren czarnego pieprzu (zmielone) Pakistanskie_przepisy_ziarna_pieprzu
1/2 łyżeczki garam masalapakistanskie_przepisy_Garam_masala
3 – 4 szkl.wody
1 łyżeczka soli (do smaku)
1-2 zielone papryczki chili
1- 2 suszonych czerwonych chili Pakistanskie_przepisy_suszonych_czerwonych_papryczek_chili
1/3 – 1/2 szkl. oleju
1/4 – 1/2 łyżeczki garam masala
garść świeżej natki kolendry, posiekanej (do dekoracji) Pakistanskie_przepisy_kolendra

Tarka:

1/4 cebuli pokrojonej w piórka

Wykonanie:

Do garnka  wrzucamy cebulę, starty czosnek, mięso,  wszystkie przyprawy ( sól, kurkumę, kolendrę, chili w proszku, suszone chili), pokrojony pomidor i 1/2 szkl.  wody. Mieszamy i gotujemy na małym ogniu pod przykryciem do momentu, aż mięso będzie w prawie miękkie a woda się wygotuje. Po czym wlewamy olej, zwiększamy ogień, mieszamy i smażymy, do momentu, aż olej oddzieli się od sosu a mięso zarumieni. Następnie dodajemy starty imbir i zmielone ziarenka czarnego pieprzu, mieszamy i smażymy przez chwilę. Dodajemy 1/2 łyżeczki garam masala, mieszamy a następnie wrzucamy namoczony żółty groch. Mieszamy i smażymy przez chwilę ok 2 minuty. Po czym wlewamy 3- 4 szkl. wody (w zależności ile sosu chcemy uzyskać ), przykrywamy i gotujemy na małym ogniu do momentu, aż mięso i groch będzią  miękkie. Jeśli groch “wypije ” za dużo wody to trzeba jeszcze trochę doodać podczas gotowania. Kiedy mięso będzie  miękkie, przygotowujemy tarkę : 1/4 cebuli kroimy w piórka i smażymy do uzyskania złoto-brązowego koloru, po czym zalewamy tarką przygotowane mięso z grochem, mieszamy. Przed podaniem posypujemy natką kolendry i zielonymi papryczkami chili . Podajemy z roti.

Smacznego :

4 Responses to Curry z mięsa i żółtego grochu łuskanego chana

 1. Angelika says:

  Super przepis 👍
  Tylko zamiast koźliny daje kurczaka 😁

 2. Dd says:

  Jutro wyprobujemy. ???? Zdaje się być pyszne.

 3. Gosia says:

  Bardzo smaczny i latwy przepis. Zdecydowanie wart wyprobowania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *