Ciecierzyca w gęstym sosie pomidorowym

pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana29

pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana1 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana2 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana3 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana4 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana5 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana6 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana8 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana9 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana7 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana10 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana11 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana12 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana13 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana14 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana15 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana18 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana19 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana20 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana21 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana22 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana23 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana24 pakistanskie_przepisy_ciecierzyca_duza_Jumbo_chana28

Pyszna, zdrowa i sycąca a jednocześnie bardzo łatwa w przygotowaniu potrawa z ciecierzycy. Ciecierzyca jest stosowana jako zamiennik mięsa z uwagi na dużą ilość białka, bogata w mikroelementy i witaminy, szczegolnie doceniana i wielbiona przez wegeterian. Jeśli nie mieliscie jeszcze okazji jej skosztować – warto to zrobić.

Składniki:

2 szkl. ciecierzycy kabuli (dużej, jumbo,namoczonej i ugotowanej )
1 łyżeczka chili w proszku Pakistanskie_przepisy_papryka_ostra_mielona
1 łyżeczka kolendry w proszku Pakistanskie_przepisy_kolendra_mielona
1 łyżeczka ziaren kminu rzymskiego Pakistanskie_przepisy_kmin
3 – 4 łyżki ghee – masło klarowane ghee 2
kawałek swieżego imbiru, pokrojony w cienkie paski
2-4 zielonych papryczek chili
1 pomidor, pokrojony
1/4 łyżeczka garam masala Garam_masala
1/2 łyżeczki mango w proszku pakistanskie_przepisy_Mango Powder
1/4 łyżeczki kurkumy  Pakistanskie_przepisy_kurkuma
1 torebka herbaty ekspresowej(  lub  silnej esencji)
natka kolendry do dekoracji Pakistanskie_przepisy_kolendra

Wykonanie:

Suchą ciecierzycę płuczemy, następnie zalewamy ją wodą (tak by było ok 5 cm wody nad ciecierzycą) i odstawiamy na noc. Rankiem dodajemy sól, herbate(1 torebkę lub kilka łyżek silnej asensji) i gotujemy do miękkości ok 1,5- 2 godzin. Jeśli używamy ciecierzycy konserwowej, odsączamy na sitku i dokładnie opłukujemy z zalewy.

Ciecierzyce wrzucamy do woka lub głębokiej patelni. Dodajemy chili w proszku, kolendrę w proszku, kmin w proszku, garam masala, kurkumę, mango w proszku, pokrojony imbir i zielone papryczki chili.
Na patelni roztapiamy ghee i dodajemy kmin, smażymy do momentu, aż zacznie pryskać. Tak przygotowaną tarką zalewamy ciecierzycę. Wok stawiamy na ogień, ciecierzycę smażymy aby dobrze obtoczyła się w przyprawach . Następnie dodajemy pokrojonego pomidora, mieszamy i smażymy, aż się rozpadnie. Po czym dodajemy wodę ok 1/2 szklanki, przykrywamy i dusimy na małym ogniu pod przykryciem, mieszając od czasu do czasu. Dusimy do momentu, aż olej wypłynie na wierzch. Pod koniec gotowania posypujemy natką kolendry. Podajemy z roti.

Smacznego 🙂

 

One Response to Ciecierzyca w gęstym sosie pomidorowym

  1. Michał says:

    Fajne przepisy….

    ale jak je wydrukować?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *